Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Beton;Çakıl taşı ve bazı kayaların kil ve farklı kimyasallar ile karıştırılarak üretilen bir yapı malzemesidir. Beton tarihte ilk kez 1852 yılında kullanılmaya başlamıştır. Betondan önce bağlayıcı madde olarak kullanılan ilk madde kireçtir. Kirecin kullanımı insanlık tarihinde çok eskilere dayanmaktadır. Eski mısır, roma ve eski yunanlılar bağlayıcı madde olarak yapılarında kireci kullanmışlardır.
Baskı beton uygulaması kurumamış beton yüzeye yapılan desenler ve çeşitli şekillerle yüzeyin süslenmesidir. Baskı beton uygulamaları diğer beton dökme türlerine göre daha kolay ancak incelikli ve ustalık isteyen bir iştir. Baskı beton uygulaması yapılırken mekanın büyüklüğü, kullanılacak renkler ve şekiller, uygulamanın yapıldığı zaman gibi faktörler çok önemlidir. Bu nedenle baskı beton uygulamasını mutlaka o konuda uzman kişilere yaptırmalısınız.
Betonun olması gereken karakteristik özelliğine kavuşması için beton içerisindeki fazla su alınarak yapılan işlemdir. Bu işlem sayesinde beton çok kısa sürede sertleşir ve istenilen yüzey özelliğine kavuşur. Vakumlu beton uygulaması havaalanlarında, geniş alanlarda, petrol istasyonlarında ve karayollarında kullanılır. Vakumlu beton uygulamasının dayanıklılık, sıcak ve soğukta çözülme ve parçalanmasının zorluğu, basınç ve çekmeye dayanıklılık ve hem maliyet hem de zaman açısından tasarruf gibi avantajları vardır.
Püskürtme beton uygulaması normal beton uygulamalarının yapılamayacağı yerlere uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde beton püskürtülerek yapı onarılır veya güçlendirilir. Baskı beton uygulamaları binalarda ve kolonlarda, temel kazılarında, havuz yapımında, yol ve otoban kenarlarındaki şevlere, tünel, metro inşaatlarında tavan ve duvarlarda, dekoratif kaya yapımlarında ve dere yataklarında kullanılmaktadır.
Yapılacak alana kurulan beton kalıplarının içini beton mikseriyle doldurmak suretiyle yapılan duvar uygulamasıdır. Yıldız Beton Bahçe Duvarı ve Duvar Kalıpları İmalatı olarak en kaliteli beton bahçe duvarlarını en uygun fiyatlarla yapmaktayız. Beton bahçe duvarı modellerimiz ve çeşitlerimiz ile sizlere geniş bir yelpazede beton bahçe duvarı hizmetleri vermekteyiz.
Yekpare ve damarsız taşların belirli bir düzen ve kurala göre üst üste dizilerek ve birbirlerine kilitlenerek oluşturulduğu duvar çeşididir. Taş bahçe duvarları alanında uzman bir ekip tarafından gerekli çalışmaların ardından dikkatle yapılması gereken bir duvar türüdür. Taş bahçe duvarları düzgün yapılmadığında uzun süre dayanıklı olamaz ve çökme, yıkılma gibi bir çok kazaya sebebiyet verebilir.
Duvarın yapılacağı yerin zemin etüdü gerçekleştirilmelidir. Burada önemli olan duvarın zamanla çökme, eğilme, düşme, çatlama gibi oluşabilecek türlü bozulmaları en başından önlemek asıl amaçtır. Gerçekleştirilen zemin etüdü sonuçlarına göre temelin derinliği, kalınlığı, temelde kullanılacak demir miktarı ve ölçüleri hesaplanır.
Dayanmak,yaslanmak anlamlarına gelen istinat kelimesi günümüzde en çok duvarcılık alanında kullanılmaktadır. En genel anlamıyla istinat duvarı herhangi bir evin, yolun, v.b. korunması için yamaç eteklerine ve eğimli araziye inşa edilen duvarlardır. İstinat duvarları ince hesaplarla ve maksimum dikkatle yapılması gereken duvarlardır. Profesyonel ekipler tarafından yapılmadığında istinat duvarları kolaylıkla yıkılabilmekte ve ölümle sonuçlanacak kazalara sebebiyet vermektedir.
İstinat duvarının taşıyacağı malzemeye ve ağırlığa göre şeklinin ve boyutunun hesaplanması gerekir. Doğru hesaplama ve kullanılması gereken malzemenin tam olarak kullanılması gibi bir çok husus göz ardı edildiği için istinat duvarları çöker. İstinat duvarlarının bir diğer çökme nedeni de su drenajlarının eksik ya da hatalı yapılmasındandır. Yeteri miktarda suyu atamayan istinat duvarlarında su birikmesi olur ve bu su duvarı ve harcı çürüterek yapının çökmesine neden olur.
Elbette. Yapmakta olduğumuz işin gereği olarak bahçe kalıbı imalatı da yapmaktayız. Bu nedenle tüm desen, yazı, logo, vb. her türlü isteğinizi karşılayabilecek imkan ve donanıma sahibiz. Evinizin bahçesi sizlerin tasarladığı desenlerle size özel olabilir. Şirketler için de kendi logonuzu taşıdığınız bir duvar size ve şirketinize başkalarının bakışında çok şey değiştirecektir.